Modernizacija prijevoza
Od jutros na ulicama Sarajeva 10 novih minibusa, do kraja mjeseca stiže još pet

Novih 10 minibusa jutros je od 5:15 sati počelo saobraćati ulicama Kantona Sarajevo.
Oglas
Ovu informaciju saopćio je ministar saobraćaja KS Adnan Šteta koji je iskoristio priliku da vozačima poželi sreću, a putnicima ugodne i sigurne vožnje, a također je izrazio i zahvalnost svim građanima.
"Novcem svih nas koji živimo u Kantonu Sarajevo kupljena su vozila, uloženo je u kvalitetniji javni prijevoz, a bez kvalitetnog javnog prijevoza, jasno je, nema ni kvalitetne svakodnevnice", naveo je Šteta.
Po jedan novi minibus od jutros saobraća na linijama Sutjeska - Poljine, Vogošća - Tihovići, sa Stupa prema Sokolju i Rječici, iz Hadžića prema Pazariću, te iz Tarčina za Korču, Luke i Trzanj.
Starogradske linije Baščaršija - Faletići i Park - Sedrenik - Rogina su dodatno pojačane sa po dva nova minibusa.
"Ne trebamo zaboraviti da je minibuski saobraćaj bio pred gašenjem, ali se isto tako ne trebamo osvrtati previše nazad, jer smo svjedoci da se radom, ne pričom, može postići veliki napredak", naveo je Šteta.
Najavio je dalje da u Sarajevo, pored ovih 10, stiže još pet novih minibusa koji će do kraja mjeseca biti u saobraćaju, čime će isporuka svih 15 biti okončana.
"I oni će biti raspoređeni tamo gdje su potrebe najveće, prema stvarnom stanju na terenu. Uz poštovanje prema svim državama i vremenima raznih donacija, prije nas, građani Sarajeva zaslužuju sve novo, tako da, završetkom isporuke, na ulicama više neće biti nijedan minibus koji ne ispunjava EURO 6 standarde. Zaslužujemo najbolje. Neka su nam na ponos, čuvajmo ih i neka nas dugo i sigurno služe", poručio je Šteta.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas